2

Monitoring solarny

Kamery z wykorzystaniem zasilania uzyskanego z paneli fotowoltaicznych to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego zasilania.

Poza aspektem ekologicznym, który w obecnych czasach nie jest bez znaczenia, możemy je wykorzystać w zasadzie w każdym miejscu, które gwarantuje dostęp do światła dziennego, co daje nam niezależność od energii elektrycznej z sieci.

Dzięki takiemu rozwiązaniu monitorowanie terenów typu stawy hodowlane, działki letniskowe, czy też inne tereny lub obiekty, które nie są wyposażone w dostęp do sieci elektrycznej nie stanowi już większego problemu.

Ważne jest jedynie odpowiednie dobranie poszczególnych elementów składowych zestawu. Po wybraniu odpowiedniej kamery dla naszego obiektu musimy dobrać właściwej mocy panel fotowoltaiczny, akumulator czy sterownik zarządzający energią zestawu.

Dodatkowo każdy zestaw możemy wyposażyć w system łączności LTE, co pozwoli nam na podgląd monitorowanych obiektów z każdego miejsca na ziemi z pozycji naszych urządzeń mobilnych.

Musimy jednak pamiętać aby zestaw dobierać pod kątem sezonu jesienno-zimowego. Niestety w tym okresie mamy znacznie więcej dni pochmurnych niż słonecznych i specyfikacja systemu powinna być zoptymalizowana właśnie do tej pory roku.

Przy odpowiednim zaprojektowaniu składowych naszego zestawu, mamy gwarancję poprawnego działania zestawu przez 365 dni w roku.

Dziś energia odnawialna nie jest tylko modą, ale rozwiązaniem dużego problemu jakim jest brak prądu z sieci elektrycznej. Technologia która daje nam duże możliwości i otwiera okno na wszystko to, co do nie dawna było nie możliwe.

Napisz do nas w formularzu jaki teren lub obiekt potrzebujesz monitorować, a dobierzemy odpowiedni zestaw, tak aby zapewnić pełen komfort użytkowania i spokój.